fbpx

Testy API umożliwiające przeprowadzenie kompleksowej, łatwej w obsłudze regresji.

Klient:

Agent transferowy

Branża:

Finanse

C Cel

Stworzenie skryptów automatycznych API

W Wyzwania

Opracowanie podejścia do automatyzacji testów API, które umożliwi klientowi ich uruchamianie bez konieczności ingerencji i znajomości narzędzi automatyzujących.

O Osiągnięcia

Wdrożenie testów API, które umożliwiają klientowi przeprowadzenie kompleksowej, łatwej w obsłudze regresji, uruchamianej za pomocą plików .bat i konfigurowalnych z poziomu plików .csv (stworzonych za pomocą narzędzi takich jak Postman oraz Newman). Po każdym uruchomieniu testu automatycznie generowany jest przejrzysty i dopracowany graficznie raport html.
Kolejnym aspektem projektu było przygotowanie i implementacja szeregu generatorów, które zapewniają możliwość tworzenia różnego rodzaju umów na dodatkowe potrzeby klienta (np. dla innych rodzajów testów w bieżącym projekcie, a także w przyszłych projektach opartych na tym samym API).
Dużą zaletą dostarczonych skryptów jest ich elastyczność. Zaprojektowane zostały one w taki sposób, aby bank miał możliwość testowania tego samego API dla różnych klientów sterując jedynie parametrami wejściowymi.

Z Zapewnione usługi

Wdrożenie łatwych w obsłudze i utrzymaniu testów API. Przygotowanie generatorów danych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!