fbpx

Testy projektu PolishAPI

Klient:

Polski bank

Branża:

Bankowość

C Cel

Testy projektu PolishAPI wraz przygotowaniem zautomatyzowanych scenariuszy testowych.

W Wyzwania

Braki w dokumentacji, zapewnienie wsparcia testerom biznesowym w testach API, połączenie testów frontend oraz backend w jednym rozwiązaniu.

O Osiągnięcia

Przygotowane skrypty do testów automatycznych napisane w narzędziu SoapUI. Testy wykonywane były zarówno na webservicach SOAP oraz REST. Wykorzystano również język Groovy oraz framework Selenium WebDriver do testów warstwy frontendowej. Każdy test automatyczny obejmował przejście przez kilka systemów, co pokazuje kompleksowość rozwiązania.
Skrypt do testów automatycznych wielokrotnie wykrywał błędy dla każdej nowej wersji aplikacji . Dzięki bardzo dokładnym asercjom, skrypt wykrywał literówki w nowych wersjach oprogramowania.
Kolejnym osiągnięciem było zapewnienie wsparcia testerów biznesowych w wykonywaniu testów akceptacyjnych. Po przygotowaniu skryptu do testów manualnych i przeszkoleniu z jego wykonywania, testerzy biznesowi potrafili samodzielnie wykonywać testy akceptacyjne oraz retesty.

Z Zapewnione usługi

Przygotowane skrypty do testów manualnych oraz automatycznych dla projektu PolishAPI wraz z dokumentacją opisującą automat. Raportowanie wyników testów co podniesienie wersji kodu. Przeszkolenie testerów biznesowych z zakresu korzystania ze skryptu do testów manualnych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!