fbpx

Wdrożenie TestFactory i setki skryptów automatycznych

Klient:

Operator telekomunikacyjny

Branża:

Telekomunikacja

C Cel

Wdrożenie platformy do wsparcia testów automatycznych oraz napisanie skryptów automatycznych do kluczowych systemów Klienta

W Wyzwania

Opracowanie podejścia do automatyzacji testów oraz stworzenie dedykowanej autorskiej platformy do wsparcia procesów automatyzacji testów.

O Osiągnięcia

Wdrożenie jednolitego podejścia do automatyzacji testów dla całej organizacji.
Wdrożenie platformy do wsparcia procesów testów automatycznych, która została zintegrowana z narzędziami do testów (Selenium, Appium, HP UFT, HP QC, Skrypty Shell). Platforma pozwoliła na przygotowywanie i uruchamianie kilkuset testów automatycznych E2E przechodzących przez aplikacji webowe, desktopowe oraz mobilne. W ramach projektu dodatkowo stworzyliśmy kilkaset skryptów testów automatycznych, które obsługują kluczowe systemy Klienta.
Po wdrożeniu autorskiej platformy TestFactory czas poświęcany na testy regresji dla kluczowych systemów Klienta skrócił się kilkukrotnie oraz dodatkowo zwiększyliśmy zakres obejmujący testy.
Klient w bardzo krótkim czasie otrzymuje wyniki z testów regresji a dodatkowo wyniki pojawią się w zewnętrznymi systemie.
Dzięki temu osoby biznesowe oraz testerzy mają bardzo szybko informację o tym czy dany produkt lub funkcjonalność może zostać wdrożona na środowiska produkcyjne.

Z Zapewnione usługi

Wdrożenie i utrzymanie platformy testowej. Wsparcie w tworzeniu skryptów automatycznych. Szkolenia z zakresu automatyzacji.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!