fbpx
wave-1 wave-2

Testy API – jak to zrobić?

Testy API – jak to zrobić?

Szczegóły

Zgodnie z naszą dewizą praktycznych meetupów, dwóch niesamowitych testerów, z ogromnym doświadczeniem, powiedzą jak najlepiej przetestować API:

–>> Konrad Gomulski – Postman – jak użyć go w testach REST API
?To nie będzie prezentacja o tym jak Kevin Costner przemierza zrujnowane Stany w mundurze listonosza, ani o sympatycznym facecie i jego kocie.? Konrad, powie Wam, jak przy pomocy POSTMANa przetestować REST API. Pokaże też praktyczne przykłady użycia, co w efekcie sprawi, że polubicie POSTMANa?

–>>Grzegorz Holak – REST Assured – API Test Automation
Grzesiek wprowadzi Cię w tajniki biblioteki Javowej – REST Assured. Ułatwia ona znacząco testowanie API po protokole HTTP i jest używana w większości firm. Dzięki prostym przykładom dowiesz się jak działają podstawowe metody wykorzystywane przy testach. Dodatkowo użyjemy lokalnej aplikacji (produkcji AmberTeam) wystawiającej API. Napiszemy proste testy oraz uruchomimy je w formie live demo

>>> Poznaj Konrada i Grzegorza:

# Konrad Gomulski
Tester oprogramowania, prelegent i trener z różnych mniej lub bardziej oficjalnych okazji. Aktualnie zajmujący się Automatyzacją Testów oraz Robotyzacją Procesów Biznesowych. Testował na praktycznie każdym poziomie w różnych zakątkach Europy. Fan dbania o własne bezpieczeństwo w sieci oraz zwinnego wytwarzania oprogramowania, aktywnie poszukujący nowych, ciekawych obszarów, w których można się sprawdzić. Z równym entuzjazmem dzieli się wiedzą i doświadczeniami. Nie lubi nudy, w wolnym czasie uczy każdego kto chce słuchać, jak bezpiecznie zacząć przygodę z łyżwami oraz rolkami, fan dobrej fantastyki w książce i filmie oraz polskich gór.

# Grzegorz Holak
Tester, na co dzień zajmujący się automatyzacją i wydajnością, ale liznął testów praktycznie na każdym poziomie. Trener oraz prelegent, lubiący dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, z dużym zaangażowaniem poszukujący nowych obszarów, na których można się sprawdzić. Posiadacz większości certyfikatów ISTQB Certified Tester Advanced Level: TAE, TTA, TA, TM, ponadto w kolekcji ma również ISTQB CTFL, CATE oraz A4Q Certified Selenium Tester Foundation Level. Wolontariusz na obydwu edycjach ConSelenium oraz z zapałem zaangażowany w organizację TestWarez2019. W wolnym czasie zapalony kibic Widzewa Łódź oraz dłubania w sprzęcie komputerowym, poczynając od domowych blaszaków, a na serwerach kończąc.

~ Plan meetupu:
16:45-17:00- powitanie gości
17:00-18:00- Konrad Gomulski – Postman i jak użyć go w testach REST API
18:00-19:00- Grzegorz Holak – REST Assured w służbie testów API
19:00-19:20- quiz z nagrodami (bilety do kina, gadżety B2Bnetwork)
19:20-20:30- kolacja z networkingiem

 

Zobacz nagranie z Meetupu

 

 

Testy API – jak to zrobić?

26-07-2019 17:00 al. Jerozolimskie 172, Warszawa (Jak nas znaleźć B2B.net Spółka Akcyjna Aleje Jerozolimskie 172, Warszawa Kopernik Office Buildings, wejście E Parter- naprzeciwko ogólnej recepcji, przy restauracji Chiefs Najlepiej dojechać WKD/SKM/RL do Stacji PKP/WKD Aleje Jerozolimskie lub autobusem)

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!